06/06/2019 |  22:42 | Autor: B92

Poraz odbojkašica Srbije

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije izgubila je u Kortrajku od Belgije sa 3-0 u setovima u trećoj utakmici trećeg vikenda Lige nacija.

Odojkašice Belgije slavile su pobjedu protiv favorizovanog protivnika - po setovima rezultatom 25:21, 25:21 i 25:14 poslije sat i 53 minuta igre.

U prva dva seta Belgijanke su bile bolje, a Srbija je uspjela da dođe do 21 u oba navrata.

U trećem dijelu igre srpskim odbojkašicama desio se potpuni kolaps, pa su uspjele da osvoje svega 14 poena.

Najefikasnija u selekciji Srbije bila je Ana Bjelica sa 11 poena, dok je osam upisala Maja Aleksić.

Selekciju Belgije predvodila je Brit Herbotsa sa 24 poena, dok je 13 postigla Selin van Gestel.

Srbija i Belgija nalaze se na diobi osmog mjesta Lige nacija sa po pet pobjeda i četiri poraza.