Šangaj će uskoro početi da ublažava kovid mjere (FOTO)

Novi krug testiranja sprovešće se pošto je u gradu danas prijavljeno oko 23.000 slučajeva, od kojih je većina asimptomatska, prenio je AP.
Veliki dijelovi Šangaja, u kome živi 26 miliona ljudi, pod izolacijom su od 28. marta, što je dovelo do pritužbi stanovnika na nestašicu hrane i osnovnih potrepština.

Prema novim mjerama, oblasti u Šangaju biće klasifikovane kao oblasti "predostrožnosti, "kontrolisane" i "zaključane", u zavisnosti od rezultata poslednje runde testiranja, rekla je na konferenciji za novinare zamjenica gradonačelnika Šangaja Cong Ming.
Stanovnici u oblastima koja su označena kao oblasti "predostrožnosti" bez prijavljenih infekcija u posljednje dvije nedjelje moći će da se kreću po svom okrugu, iako će okupljanja i dalje biti ograničena.
U "kontrolisanim'''' oblastima, stanovnici se mogu kretati u svojim naseljima, koja su manja od okruga, dok će u "zaključanim'''' oblastima svi morati da ostanu kod svojih kuća.
Tokom konferencije za novinare, Congovu su preplavile emocije i istakla je da je dirnuta naporima stanovnika i radnika na prvoj liniji.
- Јoš postoji veliki jaz u odnosu na očekivanja. Daćemo sve od sebe da bude bolje - rekla je ona.
