28/11/2022 |  18:54 ⇒ 22:14 | Autor: RTRS

Brazil opravdao ulogu favorita, savladana Švajcarska (FOTO)

Fudbaleri Brazila savladali su Švajcarsku sa 1:0 (0:0) u okviru drugog meča u grupi G na šampionatu svijeta u Kataru.
Brazil-Švajcarska (Foto: EPA-EFE/Rungroj Yongrit) -
Brazil-Švajcarska (Foto: EPA-EFE/Rungroj Yongrit)

Strijelac jedinog pogotka za "Karioke" bio je vezni fudbaler Mančester junajteda, Kazemiro, u 83. minuti susreta.

Prethodno je kontrolom VAR tehnologije poništen gol iz ofsajda, koji je pogodio Žunior u 64. minuti utakmice.

Brazil-Švajcarska (Foto: EPA-EFE/Neil Hall)

Podsjećamo, trijumf Brazila je obradovao i mnogobrojne navijače reprezentacije Srbije, koja nakon današnjeg remija sa Kamerunom od 3:3, ima šansu da pobjedom protiv Švajcarske osigura prolazak u nokaut fazu šampionata.

Utakmica Srbija-Švajcarska na rasporedu je 2. decembra od 20 časova.

Svjetsko prvenstvo u Kataru igra se od 20. novembra do 18. decembra, a titulu brani selekcija Francuske, koja je u finalu Mundijala u Rusiji prije četiri godine bila uspješnija od Hrvatske sa 4:2.