16/03/2023 |  12:15 | Autor: Agencije

Indijan Vels: Marija Sakari u polufinalu

Grčka teniserka Marija Sakari plasirala se u polufinale VTA turnira u Indijan Velsu, pošto je pobijedila Čehinju Petru Kvitovu sa 2:1 (4:6, 7:5, 6:1). Grkinja će u polufinalu igrati sa Bjeloruskinjom Arinom Sabalenkom, koja je nadigrala Amerikanku Koko Gof sa 2:0 (6:4, 6:0).
Marija Sakari (Foto: EPA-EFE/JOHN G. MABANGLO) -
Marija Sakari (Foto: EPA-EFE/JOHN G. MABANGLO)

Meč je trajao dva sata i 15 minuta. Ovo je bio osmi međusobni duel grčke i češke teniserke, a peti trijumf Sakari.

Kvitova je prvi set dobila rezultatom 6:4. Čehinja je povela 2:0 u drugom setu, ali je Sakari serijom 4:1 preokrenula rezultat na 4:3.

Igralo se potom gem za gem, a onda je Grkinja u 12. gemu napravila brejk i izjednačila je na 1:1 u setovima.

Sakari je briljirala u trećem setu, koji je dobila rezultatom 6:1.

Grkinja će u polufinalu igrati sa Bjeloruskinjom Arinom Sabalenkom, koja je nadigrala Amerikanku Koko Gof 6:4, 6:0.

Meč je trajao samo 65 minuta, a Bjeloruskinja je bez većih problema stigla do pobjede.

Šampionka Australijan opena je ove sezone odigrala 18 mečeva, a izgubila je samo jedan.

Grkinja i Bjeloruskinja su odigrale sedam međusobnih duela u karijeri, a trenutno Sabalenka vodi 4:3 u pobjedama.

U preostala dva četvrtfinalna VTA turnira u Indijan Velsu u noći između četvrtka i petka igraće Čehinja Karolina Muhova i Kazahstanka Elena Ribakina, odnosno Poljakinja Iga Švjontek i Rumunka Sorana Kirstea.

VTA turnir u Indijan Velsu igra se za nagradni fond od 8,8 miliona dolara.