19/06/2023 | 10:17 ⇒ 12:11 | Autor: RTRS
Od danas jedinstven TAG uređaj za elektronsku naplatu putarine
Građani od danas mogu da koriste jedinstven TAG uređaj za elektronsko plaćanje putarine u Republici Srpskoj i FBiH.

Auto-putFoto: RTRS
Troškovi za korisnike će ostati isti, a riječ o TAG uređajima istog tipa.
U uređajima će biti instalirana dva računa - jedan će biti namijenjen za registraciju prolaza na dijelu FBiH, a drugi na dijelu Srpske.
Građani koji već imaju TAG uređaj neće morati kupovati novi, već će na njega instalirati još jedan račun.
Podsjećanja radi, riječ o početku realizacije projekta koji je dogovoren potpisivanjem Memoranduma između preduzeća Autoputevi Republike Srpske i Autoceste Federacije BiH.
