06/07/2024 |  22:54 ⇒ 22:58 | Autor: RTRS

Holandija posljednji polufinalista Evra (FOTO)

Fudbalska reprezentacija Holandije plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva u Njemačkoj.
Utakmica, Holandija - Turska (foto: EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF) -
Utakmica, Holandija - Turska (foto: EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF)

"Lale" su u uzbudljivom susretu četvrtfinala, nakon velikog preokreta savladale selekciju Turske rezultatom 2:1.

Turke je najprije u vodstvo doveo Samet Akajdin u 35. minutu utakmice, na asistenciju Arda Gulera, mladog fudbalera Real Madrida.

Holandija je na 1:1 izjednačila u 70. minutu.

Urodili su plodom neprestani napadi Holanđana.

Stefan de Fraj je postigao gol poslije prekid igre.

Depaj je izveo korner, ali samo do Šutena koji mu je vratio loptu, a napadač je centrirao do strijelca kome nije bilo teško da zatrese mrežu Turske.

Utakmica, Holandija - Turska (foto: EPA-EFE/FILIP SINGER)

I onda potpuni preokret Holandije desio se u 76. minutu. Јunak pobjede Kodi Gakpo.

Iz drugog plana je stigao napadač Holandije i uspio da zatrese mrežu, četvrti put na ovom prvenstvu.