18/08/2024 |  08:36 | Autor: sputniknews.com

Siner u polufinalu Sinsinatija

Јanik Siner je savladao Andrija Rubljova poslije preokreta u četvrtfinalu Mastersa u Sinsinatiju rezultatom 2:1 (4:6, 7:5, 6:4).
Јanik Siner (Foto: EPA-EFE/TIM IRELAND) -
Јanik Siner (Foto: EPA-EFE/TIM IRELAND)

Rubljov je želio drugu pobjedu nad svjetskim brojem jedan u šest dana i odlično je počeo.

Poveo je Rubljov 3:0 u prvom setu i održavao je prednost sve do same završnice seta.

Siner je vratio brejk pri rezultatu 3:5, ali je Rubljov uzvratio u narednom gemu istom mjerom i osvojio prvi set.

Razmijenili su po brejk i na startu drugog seta, ali je Italijan igrao mnogo bolje nego u prvom.

Siner je propustio sedam brejk lopti u tri gema, ali je u 11. gemu drugog seta iskoristio drugu brejk loptu i izjednačio u setovima.

Rubljov je izgubio snagu u trećem setu, nekoliko puta je sa rukama na koljenima završavao poene i bilo je očekivano da će Siner u polufinale Sinsinatija.

Italijan se poslije dva sata i 27 minuta plasirao među četiri najbolja gdje će igrati protiv Aleksandra Zvereva koji je savladao Bena Šeltona.