17/10/2024 |  22:13 ⇒ 22:13 | Autor: TANЈUG

Košarkaši Partizana kao gosti pobijedili Makabi u Beogradu

Košarkaši Partizana pobijedili su večeras Makabi kao gosti u meču 4. kola Evrolige rezultatom 91:77.
KK Partizan (Foto: TANJUG/MARKO ĐOKOVIĆ/ bs) -
KK Partizan (Foto: TANJUG/MARKO ĐOKOVIĆ/ bs)

I Partizan i Makabi sad imaju skor 2-2.

Sterling Braun je predvodio Partizan ka pobjedi sa 20 poena, Isak Bonga je dao 14, Frank Nilikina 12, a Ife Lundberg i Karlik DŽons po 11.

Levi Rendolf je bio najefikasniji u Makabiju sa 19 poena, Hasijel Rivero je dodao 15, DŽejlen Hord 14, Roman Sorkin 11, a Tamir Blat 10.

Makabi je sredinom prve dionice vodio 21:12, ali je posle prve četvrtine Partizan imao prednost - 28:27. Posle prvom poluvremena, u kom je imao čak 14 skokova više od Partizana, Makabi je vodio 46:42.

Poslije 30 minuta Partizan je vodio 66:64, a meč je prelomio sredinom četvrte dionice.

Utakmici u dvorani "Aleksandar Nikolić" prisustvovali su bivši predsjednici Partizana i legende srpske i jugoslovenske košarke Predrag Danilović i Vlade Divac.

Na tribinama je bilo po stotinak navijača Makabija i Partizana.

Navijači Makabija su pred početak utakmice velikim aplauzom dočekali trenera Partizana Željka Obradovića.

U narednom kolu, sljedeće srijede, Partizan dočekuje Virtus.