

14/05/2025 | 16:58 ⇒ 17:16 | Autor: SRNA
Šulić-Lazarević: Srbija najznačajniji spoljnotrgovinski partner
Ministar trgovine i turizma Republike Srpske Denis Šulić i ministrar unutrašnje i spoljne trgovine Srbije Јagoda Lazarević potvrdili su danas na sastanku u Beogradu snažno partnerstvo Srpske i Srbije na svim poljima, posebno u oblasti trgovine.

Denis Šulić i Јagoda LazarevićFoto: SRNA
Šulić i Lazarević posebno su istakli ulogu Srbije kao najznačajnijeg spoljnotrgovinskog partnera Srpske na daljem razvoju domaćeg i regionalnog tržišta, ali i promocije proizvoda iz Republike Srpske na međunarodnom tržištu, rečeno je Srni iz Ministarstva.
Šulić je upoznao Lazarevićevu i o pripremama predstojećeg Balkanskog samita trgovine, koji će u septembru biti održan na Јahorini, a kojem je Srbija zemlja partner.
Sagovornici su govorili i o pripremama za "Ekspo 2027" i zajedničkim aktivnostima na promociji ovog događaja značajnog za cijeli region.