latinica  ћирилица
06/06/2025 |  19:47 ⇒ 19:51 | Autor: TANЈUG

Glumac Šon Bin u Beogradu; Na poklon dobio Andrićev roman "Na Drini ćuprija" na engleskom jeziku

Zvijezda "Gospodara prstenova" i serije "Igra prijestoaa", čuveni britanski glumac Šon Bin posjetio je manifestaciju "Noć knjige" i tom prilikom oduševio brojne posjetioce u Laguninoj knjižari "Borislav Pekić" u Knez Mihailovoj ulici.
Šon Bin (foto:EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER) -
Šon Bin (foto:EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER)

Bin trenutno boravi u Beogradu jer snima britansku seriju "Robin Hud", a svoje slobodno vrijeme je iskoristio kako bi obišao beogradske knjižare i nabavio svoje primjerke knjiga.

Šetajući i razgledajući naslove uočili su ga vjerni fanovi sa kojima se on rado fotografisao držeći u rukama primjerak romana "Igra prijestolja" DŽordža R. R. Martina.

Bin nije krio iznenađenje što su ga prepoznali mnogobrojni posjetioci.

Od Lagune je dobio na poklon roman našeg nobelovca Ive Andrića "Na Drini ćuprija" na engleskom jeziku, što ga je posebno dirnulo.