

Deđanski: Izbor nove Vlade pokazao stabilnost Srpske i njene vlasti

- Vidi se da vladajuća koalicija u Srpskoj ima kapacitet da vodi državu dalje - rekao je Deđanski.
On smatra da je sve dobro urađeno i da to umiruje i građane, koji se zbog svih pritisaka sa kojima se suočava Republika Srpska pribojavaju kako će se to odraziti na njihov život.
Deđanski je istakao da je veoma važno što je premijer Savo Minić najavio da će raditi na rješavanju problema i da njegova najava održavanja sjednica u gradovima i opštinama u Srpskoj, kao i o kretanju među narod pokazuje brigu o građanima.
Takođe, smatra da će to u ovom trenutku da podigne raspoloženje građana da što više njih izađe na referendum na kojem će pokazati šta misle o predsjedniku Republike Miloradu Dodiku.
- Skoro sam siguran da ga 90 odsto ljudi podržava u ovoj borbi protiv Kristijana Šmita i ovih, da ih tako nazovem, krvoločnih briselskih aždaja - naveo je Deđanski.
On je dodao i da je ovo dobra prilika da se vidi stav opozicije za koji kaže da je sramotan jer nisu dali poršku referendumu zato što su im strane gazde rekle da to ne urade.
- I koliko god oni u poslednje vreme tvrdili da nemaju strane gazde, tu su pokazali da ih imaju. U tom svom besu što su razotkriveni, sada moraju da idu i dalje, i to tako da ne podrže novu Vladu - ocijenio je Deđanski.
Narodna skupština Republike Srpske izabrala je sinoć u Banjaluci Vladu Republike Srpske, koju će predvoditi premijer Savo Minić.
Premijer Minić najavio je da će ministri, kako je rekao, intenzivno boraviti u svim lokalnim zajednicama radi sagledavanja situacije i rješavanja problema građana.