latinica  ћирилица
14/09/2025 |  16:04 ⇒ 16:05 | Autor: RTRS

Na Krajiškoj Guči više od 10.000 građana; Dodik: Naš narod se okuplja i ima osjećaj za vrijednosti (FOTO)

U banjalučkom naselju Česma danas je održana manifestacija Krajiška Guča i kotlićijada na kojoj je prema procjenama organizatora bilo više od 10.000 građana, među kojima i predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik.
Kotlićijada u Česmi - Foto: RTRS
Kotlićijada u ČesmiFoto: RTRS

Dodik je izjavio je da Republika Srpska, sa svim svojim vrijednostima, egzistira već 33 godine i u svakom slučaju pokazuje da se istorijska težnja Srba na ovim prostorima apsolutno ostvaruje.

- Vjerujem da Srbi kao jedan narod imaju pravo na jednu državu, što treba biti naš cilj - rekao je Dodik.

Dodik je ponovio da Srpska ne stoji, već radi i razvija se.

- A sada bih rekao i da se veseli i okuplja. U njoj se narod okuplja i ima osjećaj za naše vrijednosti - rekao je Dodik.

Kotlićijada u Česmi (Foto: RTRS)

Skup je održan pod pokroviteljstvom predsjednika Gradskog odbora SNSD-a Banjaluka Vlade Đajića na ušću Vrbanje u Vrbas.

Đajić je istakao da je presrećan zbog održavanja ovog skupa koji postaje tradicija u Banjaluci i sve je posjećeniji.

U kuvanju najboljeg kotlića takmičilo se više stotina ekipa.