

Grahovac zaustavio šampiona, Borac savladao Izviđač

Golmani su pola tima u savremenom rukometu. Kada imaš vrhunskog čuvara mreže, a Borac ga ima, nema brige, samo je nebo granica.
Nebojša Grahovac činio je čuda na golu crveno-plavih i najzaslužniji je za veliki trijumf Banjalučana protiv Izviđača.
Popularni "Graha" imao je na kraju 21. odbranu, skinuo je sva tri sedmerca, a uspio je jednom da pogodi i mrežu Ljubušaka, kada su gosti igrali bez čuvara mreže.
- Ne pamtim kad sam vidio jednu ovakvu partiju u posljednje vrijeme - izjavio je Ivan DŽolić, trener Izviđača.
Spremam se za novi olimpijski ciklus, šaljivo je izjavio Grahovac.
- Utakmice protiv ekipa kao što je Izvođač uvijek me inspirišu. Mislim da smo kao ekipa odigrali sjajno. Čestitke stručnom štabu, treneru Mikiću i Malinoviću na odlično pripremljenoj utakmici - naveo je Grahovac.
Na krilima Grahovca, Borac je odlično otvorio utakmicu, poveo 5:0, u prvih osam minuta, golman domaćih skupio je šest odbrana i najavio blistavo veče...
Uslijedila je serija gostiju, koji su na isteku 20. minute poveli 10:8. Zakuljučao je Grahovac "bravu" u finišu prvog dijela igre, pa su Banjalučani golovima Stankovića i Draganića otišli na odmor sa dva gola prednosti, 16:14.
U nastavku se igralo gol za gol, da bi od 40. minuta prednost Borca počela da raste.
Sjajan je u tim trenucima bio Bubić koji je pogađao i razigravao saigrače. Iskusni Stanković je preuzimao odgovornost kad je trebalo, Lukić takođe... crveno-plavi su na kraju slavili 37:29.
Ne pamti se da jedan tim ovako nadigrao Izviđač u posljednjih četiri-pet godina u Premijer ligi.
- Stvarno fantastičan Grahovac danas, ali ne samo Grahovac, već cijela ekipa. Bubić je bio vrlo raspoložen i u nekim ključnim momentima preuzimao je inicijativu, pravio im je dosta problema kada smo trebali da se odvojimo sa tri na pet, pa kada smo održavali prednost. On i Lukić imali su stabilnost, kada je inače uvijek dobri Petrović malo energetski pao, njih dvojica su preuzeli loptu i to priveli kraju. Zato kažem ne samo Grahovac. Stanković (9 golova, op.a.) je odigrao fantastično prvo poluvrijeme, zadnjih 15 minuta nije mogao jer ima problem sa zadnjom ložom. On nas je u prvom poluvremenu držao u životu. Bilo je borbeno, dobra odbrana, bilo je grešaka s obje strane, ali igralo se borbeno, rastrčano, što me raduje. To mi je još draže, što smo im trčali u leđa. Mislim da protiv Izviđača niko osim nas neće trčati u ligi. Želim im svu sreću, a svojim igračima čestitam na pobjedi - izjavio je Mirko Mikić, trener Borca.
Velika pobjeda borčevih rukometaša, poslije svih problema kroz koje klub prolazi u posljednje vrijeme.
Osim Grahovca vrijedi istaći i partiju Stankovića koji je postigao devet golova. Nikša Petrović je dao šest, a Draganić pet golova.
Kod Izviđača se istakao Ćeško sa osam pogodaka.
Banjalučani sada imaju dvije pobjede i poraz, kao i Izviđač, kojem je ovo bio prvi poraz u sezoni.