01/11/2025 | 13:54 | Autor: SRNA
Otkriveno spomen-obilježje u Gornjoj Piskavici za 23 borca VRS
U Gornjoj Piskavici kod Banjalke danas je otkriveno i osveštano spomen-obilježje za 23 poginula borca Vojske Republike Srpske /VRS/ iz ovog mjesta.

Pomen u Gornjoj PiskaviciFoto: SRNA
Predsjednik Predsjedništva Boračke organizacije grada Banjaluka Goran Rogić rekao je Srni da će ovo spomen-obilježje za mlade generacije biti nadahnuće hrabrosti, a ujedno će ih i obavezivati da ovo mjesto redovno posjećuju i njeguju kulturu sjećanja.
- Samo tako će se znati istina o otadžbinskom ratu, a nikako iz kojekakvih rezolucija koje nam se serviraju - napomenuo je Rogić.
Čuvajući uspomenu na srpske junake, naglasio je Rogić, čuva se i Republika Srpska.
Otkrivanju spomenika prisustvovali su pomoćnik ministra za boračko-invalidsku zaštitu Republike Srpske Nebojša Vidaković, predstavnici banjalučke Boračke organizacije, Trećeg pješadijskog Republika Srpska puka, grada Banjaluka, SUBNOR-a i mještani.
