05/12/2025 | 18:17 ⇒ 19:03 | Autor: RTRS
Identifikovan učenik koji je dojavio bombu u školi u Banjaluci
Policijski službenici Policijske uprave Banjaluka, preduzimanjem operativnih mera identifikovali su i utvrdili da je maloljetno lice, učenik škole danas putem telefona prijavio da je u Osnovnoj školi "Branko Radičević" u Banjaluci postavljena bomba.

OŠ Branko Radičević, BanjalukaFoto: RTRS
Policijski službenici su nakon evakuacije učenika i nastavnog osoblja škole, izvršili protivdiverzioni pregled škole i tom prilikom je utvrđeno da nema bezbjednosnih prijetnji.
Sve mjere i radnje prema maloljetnom licu preduzimaju se u skladu sa Uputstvom o postupanju sa djecom i maloljetnicima u krivičnim predmetima, a pod nadzorom dežurnog tužioca za maloljetnike Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka koji je izjavio da se radi o krivičnom djelu "lažno prijavljivanje krivičnog djela".
