latinica  ћирилица
28/01/2026 |  14:26 | Autor: RTRS

U Maglaju i Šamcu oduzeta oko 243 kilograma duvana, uhapšena tri lica

Pripadnici Agencije za istrage i zaštitu BiH prilikom pretresa u Maglaju i Šamcu oduzeli su oko 243 kilograma rezanog duvana i uhapsili tri lica zbog postojanja osnova sumnje da su počinila krivično djelo nedozvoljen promet akciznih proizvoda.
SIPA (foto: SIPA) -
SIPA (foto: SIPA)

Ova lica su uhapšena juče u okviru operativne akcije kodnog naziva "Hanadu", saopšteno je iz Sipe.

Pretresi stanova, pomoćnih prostorija i pokretnih stvari izvršeni su u Maglaju i Šamcu na tri lokacije, prilikom čega je otkriveno i privremeno oduzeto oko 243 kilograma rezanog duvana, 500 komada kutija punjenih cigareta, koje nisu obilježene akciznim markicama, oko 500 kilograma duvana u listu, mašina za rezanje duvana, ručna mašina za punjenje cigareta i ostali predmeti koji mogu poslužiti kao dokaz u daljem postupku.

Nakon kriminalističke obrade i ispitivanja u svojstvu osumnjičenih oni će biti predati u dalju nadležnost Tužilaštva BiH, pod čijim nadzorom su i provedene aktivnosti na terenu.

Aktivnosti su realizovane na osnovu usmenog naloga Suda BiH i u saradnji sa ministarstvima unutrašnjih poslova Republike Srpske i Zeničko-dobojskog kantona.