latinica  ћирилица
16/02/2026 |  09:47 | Autor: Glas Srpske

Muzičko-poetsko veče u Galeriji "Žarko Vidović" oduševilo publiku

Muzičko-poetsko veče, koje je organizovao Centar za kulturu i informisanje Istočna Ilidža, u saradnji sa Srednjoškolskim centrom "Istočna Ilidža" sinoć je održano u Galeriji "Žarko Vidović" povodom krsne slave Centra za kulturu Sretenja Gospodnjeg.
Muzičko-poetsko veče u Galeriji "Žarko Vidović" - Foto: Glas Srpske
Muzičko-poetsko veče u Galeriji "Žarko Vidović"Foto: Glas Srpske

Mnogobrojna publika uživala je u recitacijama i pjesmi izvođača iz Srednjoškolskog centra "Istočna Ilidža" i muzičke sekcije "Melopeja".

Proslava počela liturgijom

Direktor Centra za kulturu i informisanje Istočna Ilidža Božidar Novaković rekao je da su proslavu započeli ujutro liturgijom i lomljenjem slavskog kolača, a da su je prikladnim pjesmama i recitacijama sinoć obilježili i učinili još posebnijom i dostojanstvenijom.

- Kroz niz prikladnih pjesama i recitacija obilježili smo Sretenje Gospodnje, a ustanova sa kojom smo to realizovali je Srednjoškolski centar "Istočna Ilidža" - rekao je Novaković.

Na muzičko-poetskoj večeri učestvovali su članovi recitatorske sekcije i muzičke sekcije "Melopeja". Kako je istakao Novaković, manifestacija je organizovana povodom krsne slave Centra - Sretenja Gospodnjeg.

Zahvalnost saradnicima i planovi rada

Novaković je napomenuo da je ovo književno-poetsko veče iskorišćeno i kao prilika da se zahvale svim saradnicima koji pomažu rad i funkcionisanje Centra.

- Centar za kulturu i informisanje Istočna Ilidža već pet godina kontinuirano radi i trudimo se da obezbijedimo sadržaj za sve generacije - od okruglih stolova i radionica za najmlađe, do manifestacija, takmičenja i koncerata za starije učenike, kao i kulturnih promocija za odraslu publiku - rekao je Novaković.

Mladi izvođači u tri tematska bloka

Andrea Šumar, član recitatorske sekcije Srednjoškolskog centra "Istočna Ilidža", istakla je da je nastup za nju predstavljao posebnu čast, te da je veče bilo podijeljeno u tri bloka - religijske, ljubavne i rodoljubive pjesme.

- Večeras sam recitovala pjesmu "Na Božijem putu" Dare Sekulić. Kazivanjem stihova njegujemo ljepotu srpskog jezika, a muzika dodatno obogaćuje kompletan doživljaj. Nadam se da je publika osjetila bar dio onoga što mi osjećamo kada smo na sceni - rekla je Andrea.

Bogat repertoar muzičke sekcije

Vuk Lopatić, član muzičke sekcije "Melopej", naglasio je da je veliko zadovoljstvo učestvovati u obilježavanju krsne slave Centra za kulturu i informisanje Istočna Ilidža.

- Spremili smo bogat repertoar i predstavili se tradicionalnim pjesmama, ali i obradama modernijih kompozicija. Nadam se da je publika uživala - rekao je Vuk.