latinica  ћирилица
17/02/2026 |  09:14 ⇒ 09:15 | Autor: TANЈUG

Pet osoba poginulo u požaru kod Barselone

Pet osoba je poginulo, a četiri su lakše povrijeđene u požaru koji je izbio u petospratnoj stambenoj zgradi u Manleuu kod Barselone, objavio je list "El Pais".
Požar (Foto: EPA/ENRIC FONTCUBERTA) -
Požar (Foto: EPA/ENRIC FONTCUBERTA)

Vjeruje se da su sve žrtve bile mlade osobe, a moguće je da su neki bili i maloljetnici. Požar je prijavljen sinoć u 21.10, a izbio je u ostavi na krovu zgrade u ulici Montseni.

Vatrogasci su poslali 13 ekipa na lice mjesta, a vatra je ugašena u 21.41. Uzrok požara za sada nije poznat.

Prema navodima, najmanje četiri žrtve su se nalazile u prostoru gdje je požar izbio i nisu uspjele da pobjegnu iz razloga koji se još utvrđuju. Proces identifikacije tela biće završen danas.

Istražna jedinica pokrenula je istragu o uzroku požara. Sve povrijeđene osobe zadobile su lakše povrede i nisu hospitalizovane.

Predsjednik katalonske vlade Salvador Illa izrazio je saučešće porodicama nastradalih i poželio brz oporavak povrijeđenima, dok je gradonačelnik Manleua Arnau Rovira proglasio trodnevnu žalost.

Zastave će biti spuštene na pola koplja, a minut ćutanja zakazan je za utorak u 19 časova ispred Gradske kuće.

Prema podacima Civilne zaštite, tri porodice su privremeno smještene u hotel u Manleuu, dok su se ostali stanari vratili u svoje domove.