19/02/2026 | 12:12 | Autor: RTRS
Lukač: Zašto je Kancelarija za razmatranje žalbi oborila tender za javnu rasvjetu u Banjaluci?
Pitanje Dragana Lukača, šefa Kluba odbornika SNSD-a u Gradskoj skuštini, zašto je Kancelarija za razmatranje žalbi oborila tender za javnu rasvjetu u Banjaluci ostalo je bez odgovora.

Dragan LukačFoto: RTRS
- Upozoravali smo da je riječ o tenderu kojim su diskriminisani domaći ponuđači, da nije u skladu sa zakonom a pogotovo je sporna cijena - naglasio je Lukač.
U skupštinskoj sali podsjetio je da je izabrana najskuplja oprema vrijedna 13 i po miliona maraka koja je porasla na čak 35 miliona.
- Ako ikad ponovite taj tender onda ne treba da bude na štetu naših građana. Idejno rješenje do 15 miliona bi podržali kako bi se riješila rasvjeta za Banjalučane, ali to nikako ne smije da budu sredstva za nešto što možemo da riješimo za duplo manje novca - naglasio je Lukač.
Podsjetio je da je, preko noći, iznos za rasvjetu enormno narastao što je nedopustivo.
- Takvi projekti neće dobiti podršku - poručio je Lukač.
