latinica  ћирилица
15/06/2026 |  16:31 ⇒ 17:56 | Autor: RTRS

U Rudom otvorena poslovnica Banke Poštanska štedionica (VIDEO)

U Rudom je otvorena poslovnica Banke Poštanska štedionica. S ovim, ali i otvaranjem poslovnice Mtel-a riješeni su problemi stanovnika koji su morali da odlaze u druga mjesta kako bi obavili prijeko potrebne poslove.
BPŠ štedionica u Rudom - Foto: RTRS
BPŠ štedionica u RudomFoto: RTRS

Od kada je prije dvije godine jedna od banaka zatvorila svoju poslovnicu, Ruđani su bili prinuđeni da u jednom pravcu prelaze više o trideset kilometara da bi izmirili obaveze.

- Opština je obezbijedila poslovni prostor uložila u njega i uz razumijevanje Banke Poštanske štedionice i M:tela uspjeli da sve otvorimo - rekao je Dragoljub Bogdanović načelnik opštine Rudo.

Iz Banke Poštanska štedionica s ponosom ističu da su, u godini kada proslavljaju stotinu pet godina od osnivanja, otvorili osamnaestu poslovnicu na teritoriji Srpske i BiH.

Pojašnjavaju da kao Banka koja je u vlasništvu države Srbije, imaju jasno izraženu crtu društvene odgovornosti.

- U tom smislu mi smo kao banka u krajnjem vlasništvu države vrlo raspoloženi i spremni da čujemo potrebe lokalnih zajednica i društvene potrebe i da rješavamo probleme poput ovog - naveo je Marko Maksimović predsjednik Uprave Banke Poštanska štedionica a.d. Banjaluka.

Važnost podjednakog uvažavanja i podrške svim korisnicima ističu i u M:tel-u.

- Mi iz Mtela na Rudo na Rudo gledamo kao i na druge veće centre u Srpskoj i BiH tako da podjednakom želimo da gledamo na sve naše ljude i korisnike - izjavio je Јanko Ilić, direktor Sektora za prodaju rezidencijalnim korisnicima M:tela.

Iz Banke Poštanska štedionica podsjetili su da u godini proslave jubileja nastavljaju sa otvaranjem poslovnica u Srpskoj i unapređenju usluga.