Ostojić sa nekadašnjim pitomcima i pripadnicima Centra vojnih škola Vojske Srpske: Vlada uvijek uz vas (FOTO/VIDEO)

Ostojić je poručio da će Vlada Republike Srpske uvijek stajati uz one koji su dali najviše za slobodu srpskog naroda u Odbrambeno-otadžbinskog rata, pripadnike Vojske Republike Srpske, Vojske Republike Srpske Krajine i Ministarstva unutrašnjih poslova.
- Ovdje su se školovali i pripadnici Vojske Republike Srpske Krajine - rekao je Ostojić u bivšoj kasarni "Vrbas", sadašnjem univerzitetskom kampusu u Banjaluci.
Izrazio je želju da nove generacije, koje se školuju na Univerzitetu u Banjaluci, svoja znanja steknu uspješno i da u miru podižu i grade Republiku Srpsku. "To mogu samo da urade ako budu znali našu žrtvu", poručio je Ostojić.
Prilikom okupljanja bivših pitomaca i pripadnika Centra minutom ćutanja je odata počast za sve poginule pripadnike Vojske Republike Srpske i Vojske Republike Srpske Krajine.
Među njima su i braća blizanci Zoran i Goran Orelj, koji su zajedno poginuli 1994. godine na bihaćkom ratištu, a u čiju čast će biti formiran klub koji će nositi njihovo ime.

Položeni su vijenci na spomen-obilježje poginulim pripadnicima Centra, a organizovan je i defile do Hrama Hrista Spasitelja gdje je služen parastos poginulima.
