Novi Grad: Prijem za najuspješnije učenike (VIDEO)

Njima su uručeni i prigodni pokloni i upućen poziv da nakon završetka školovanja ostanu u Novom Gradu.
Biti najbolji među najboljim osnovcima nije mala stvar. Zato je dobro kada se trud prepozna. Zahvalni na tome svojoj lokalnoj zajednici, a oni su, kažu, spremni da nakon školovanja daju svoj doprinos razvoju lokalne zajednice.
- Znači mi da se ovaj trud pokazao i da je značilo što se radilo ovih godina. Primili su nas predstavnici opštine, i drago mi je zbog toga - istakla je Aleksandra Milošević, OŠ "Sveti Sava".
- Deveti razred sam završio sa odličnim uspjehom i kao nosilac Vukove diplome. Upisao sam računarsko-informatički smjer u Gimnaziji. Nije mi bilo teško postići ovakav uspjeh, kada se naporno radi i kad se voli ono što se radi - dodao je Milan Rodić, OŠ "Branko Ćopić".
Tamara Smiljanić đak je generacije u Gimnaziji "Petar Kočić". Već je odabrala svoje buduće zanimanje.
- Moj rad i trud kroz sve četiri godine je bio da pokažem svoje znanje i svoj talenat. Opredijelila sam se za psihologiju, jer je to moja životna ljubav od devete godine - navela je tamara.
U opštinskoj upravi u Novom Gradu naglašavaju da je ulaganje u mlade najbolja investicija. Stoga i očekuju da se mnogi od njih nakon završetka školovanja vrate u svoju sredinu.
- Oni prije svega svojim znanjem i naravno ocjenama pokazuju da su izvanredni u svemu tome. To nije samo stav škole obzirom da većina učenika iz Novog Grada učestvuje na različitim takmičenjima sve do nivoa Republike Srpske pa i šire - istakao je Miroslav Drljača, načelnik opštine Novi Grad.
Drljača je istakao da će opština Novi Grad i u narednom periodu kroz stipendije i druge vidove pomoći podsticati najbolje učenike i studente.
