Banka Poštanska štedionica otvorila poslovnicu u Srebrenici

Miloš Vučić, načelnik opštine Srebenica istakao je značaj otvaranja Banke Poštanske štedionice za razvoj novih radnih mjesta.
- Ovakvi potezi značajno olakšavaju život građana Srebenice. Treba se vezati za uspješne ljude ako želimo da takvi postanemo. Nama u Srebenici otvaranje poslovnice banke znači mnogo - kazao je Vučić.
Predsjednik Uprave Banke Poštanske štedionice a.d. Beograd Bojan Kekić kazao je da ovakvi poduhvati predstavljaju najbolju vezu između ljudi u Republici Srpskoj, i ljudi u Srbiji.
- Veliki Ivo Andrić pisao je da su mostovi važni jer su svačiji i prema svima jednaki, korisni, podignuti smisleno, na mestu na kojem se ukršta najveći broj ljudskih potreba. I govorim ovo, jer mi danas ne otvaramo samo još jednu ekspozituru. Ne, mi otvaramo još jedan most. Most koji spaja isti narod u dvije države, sa dvije strane rijeke, most koji je za sve, most na kojem se ukrštaju razne potrebe, most zbog kojeg smo, na kraju, isti. Oni su tu da budu podrška, da čuvaju, spajaju i da jasno pokažu da Srbi, sa ove strane Drine, nikada neće biti sami - poručio je Kekić.
Predsjednik Uprave Banke Poštanske štedionice a.d. Banja Luka Marko Maksimović kazao je da je ovo 19 poslovnica banke u Republci Srpskoj i da nakon otvaranja poslovnice u Rudom, nova poslovnica u Srebrenici pokazuje da Banka Poštanska štedionica vodi brigu o istoku Republike Srpske.
- Agencija Srebrenica je mala poslovnica Banke Poštanske štedionice ali za nas simbolično ima veliki značaj iz dva razloga. Prvi razlog je u tome što je ovo prvi korak uspostavljanja strateške saradnje između Banke Poštanske štedionice i Pošta Srpske. Danas, upravo ovu poslovnicu otvaramo u prostorijama Pošta Srpske. Drugi razlog se sastoji u tome što otvaranje ove poslovnice, kao i otvaranje poslovnice u Rudom pokazuje da imamo izražen senzibilitet prema društvenom i državnom interesu u zajednici u kojoj poslujemo - poručio je Maksimović.
