Ulaganje od 200.000 KM za modernizaciju Ergele "Vučijak"

Grubešić je rekao da Vlada Republike Srpske od 2009. godine, kada je Ergela postala njeno stoprocentno vlasništvo, kontinuirano podržava njen razvoj u skladu sa potrebama ustanove.
- Podrška od namjenskih 200.000 KM omogućiće nam da na Ergeli uspostavimo savremen način rada sa konjima, nove koncepte ishrane i obezbijedimo smještaj koji će garantovati udobnost, sigurnost i zadovoljenje potreba životinja, radnika i posjetilaca - istakao je Grubešić.
On je naveo da su među planiranim investicijama nabavka automatske šetalice za konje, automatskih pojilica i unapređenje sistema ishrane, što bi trebalo da doprinese boljem zdravstvenom stanju, kondiciji i uzgojnim rezultatima lipicanera.
Grubešić je naglasio da će ulaganja u Ergelu "Vučijak" imati značaj i za Prnjavor jer stvaraju preduslove za razvoj novih edukativnih, turističkih i kulturnih sadržaja.
- Lokalna zajednica dobija prostor na kojem će moći da se organizuju radionice, umjetničke kolonije i drugi sadržaji koji ne narušavaju ambijent Ergele, dok će uzgajivači konja moći na našem primjeru da prate savremene modele uspješnog gazdovanja i uzgoja - rekao je Grubešić.
On je istakao da Ergela intenzivno radi na obezbjeđivanju svih zootehničkih i zdravstvenih uslova neophodnih za kvalitetan uzgoj konja, kao i na osavremenjavanju proizvodnje i rada.
Gradonačelnik Prnjavora Darko Tomaš pozdravio je odluku Vlade Republike Srpske o dodjeli 200.000 KM Ergeli "Vučijak", te zahvalio za kontinuiranu podršku razvoju ove ustanove.
On je izjavio Srni da je ova ergela jedinstvena u Republici Srpskoj i da predstavlja jedan od najvećih turističkih potencijala Republike Srpske.
Vlada Republike Srpske odobrila je na sjednici u četvrtak, 18. juna, 200.000 KM Ergeli "Vučijak" za razvoj eksperimentalno-edukativnog centra radi unapređenja uslova smještaja i ishrane konja.
