Milić: Identiteti ne smiju biti povod za podjele

Pogrdni komentari upućeni Miliću i pozivi da mu se "polome noge" uslijedili su nakon objave teksta na portalu "Brčanski forum" koji ga proziva za isticanje zastave Republike Srpske u gradskom parku tokom manifestacije "Konferencija beba".
Milić je pojasnio da je to manifestacija čiji je zvanični pokrovitelj Ministarstvo za porodicu, omladinu i sport Republike Srpske i istakao da nikome ne treba da smetaju zastave niti bilo koja druga nacionalna obilježja.
Naglasio je da sposobnost društva da prihvati različita obilježja bez straha i nervoze predstavlja stvarnu mjeru zrelosti jedne zajednice.
Milić je ukazao da budućnost zajednice mora počivati na saradnji, solidarnosti i toleranciji, a da rasprave o ovoj temi uporno podgrijavaju dežurni internet-dušebrižnici i politički marginalci sa drugačijim ciljem da tolerancije ne bude.
On je rekao da su neprimjereni primjeri izrazita manjina na svim strana u distriktu, uz zaključak da Brčko treba da bude glavni grad tolerancije u BiH i mjesto gdje se dosljedno živi princip "živi i pusti druge da žive sa svojim uvjerenjima".
