Počinje likovno-ekološka kolonija "Bardača-Srbac"

Time se nastavlja tradicija duga više od četiri decenije da učesnici kolonije kroz različite stvaralačke forme promovišu značaj očuvanja prirode.
Direktor Centra za kulturu i sport Srbac Radovan Mitraković rekao je Srni da organizatori svake godine nastoje da osvježe sastav učesnika, pa će više od polovine ovogodišnjih umjetnika prvi put učestvovati na koloniji.
Ovogodišnja tema kolonije je "Let iznad tišine", inspirisana rezultatima istraživanja koja pokazuju da priroda i živi svijet na području Bardače, uprkos brojnim problemima, nisu nestali i da postoji mogućnost njihovog oporavka.
U okviru programa biće organizovana i škola slikanja za talentovane učenike koje predlažu nastavnici i profesori likovne kulture.
Fundus Likovno-ekološke kolonije danas broji 772 umjetnička djela u vlasništvu Centra za kulturu i sport Srbac. Iako postoji veliko interesovanje građana i institucija za otkup pojedinih radova, slike nisu na prodaju.
Završna izložba radova nastalih na ovogodišnjem sazivu kolonije biće otvorena 4. jula u Gradskoj galeriji "Rajko Petković" u Srpcu.
