01/09/2014 |  22:07 | Autor: RTRS

Argentina do trijumfa u penal završnici, laka pobjeda Francuza

Odigrane su utakmice trećeg kola Svjetskog prvenstva u košarci po grupama A i B.

Košarkaši Srbije su u A grupi očekivano slavili protiv Irana rezultatom 83:70. "Orlovi" su imali probelma u prvom poluvremenu, najviše posla im je zadavao Centar iranske reprezentacije Hamed Hadadi. Košarkaši Aleksandra Đorđevića zaigrali su bolje u drugom poluvremenu i očekivano slavili na kraju.

Do lake pobjede došli su i Francuzi koji su potopili Egipat sa 94:55. Srbija i Francuska nakon trećeg kola imaju po dvije pobjede i poraz. Posljednja utakmica ove grupe je derbi meč u kojem se sastaju do sada neporažene ekipe, Španija i Brazil.

U grupi B, košarkaši Senegala su priredili veliko iznenađenje i savladali selekciju Hrvatske sa 77:75.

Argentina je u ništa manje zanimljivom meču bila bolja od Filipina sa 85:81, zahvaljujući prije svega Andresu Noćioniju koji je svom timu donio pobjedu sa linije slobodnih bacanja.

Grčka je u posljednjem meču grupe bila bolja od Filipina sa 90:79.