10/09/2014 |  00:04 | Autor: B92

"Orlići" u baražu za Evropsko prvenstvo

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se u baraž za Evropsko prvenstvo koje će 2015. godine biti igrano u Češkoj.

Srbija je u utorak savladala Sjevernu Irsku u Belfastu sa 4:1 i tako napravila prvi korak ka plej-ofu.

Tokom večeri, ispunila su se dva uslova – Austrija nije pobijedila Španiju (1:1), dok je zahvaljući rezultatima u grupi 7 Srbija završila među četiri najbolje drugoplasirane selekcije.

Osim "orlića" u doigravanje će još selekcije Ukrajine, Holandije i Islanda.

Srbija je odigrala odlično u Sjevernoj Irskoj, ali je gol Brobela u 67. minutu mogao mnogo da ih košta, jer su pobjedom od pet golova razlike mogli da preskoče Island (u tim trenucima dominirali na terenu).

Na kraju su čekali da Austrija ne pobijedi Španiju u okviru grupe 4, kao i povoljne rezultate u grupi 7 gdje je bilo i najzanimljivije.

Švedska je do 80. minuta vodila sa 3:1 i bio joj je potreban samo jedan pogodak da prestigne Srbiju po gol razlici, ali se Turska vratila pogocima Kojunlua i Unala, prije nego što je Hiljemark postavio konačnih 4:3.

Grčka je pobijedila Poljsku sa 3:1 i završila kao druga, a "orlovima" je takav ishod odgovarao, pošto Grci imaju bod manje od Srbije.

Pobjednici grupa su Hrvatska, Danska, Engleska, Francuska, Njemačka, Italija, Švedska, Portugal, Slovačka i Španija.

Žrijeb parova baraža biće održan u petak u Nionu, a mečevi su na programu 8. i 14. oktobra.