12/09/2014 |  23:52 | Autor: RTRS

Srbija u finalu Svjetskog prvenstva

Košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u finale Svjetskog prvenstva koje se igra u Španiji.

Srpski košarkaši su večeras u Madridu bili bolji od Francuske i slavili rezultatom 90:85.

"Orlovi" su ovog puta razliku napravili u prvom poluvremenu. Miloš Teodosić je od početka briljirao, pa je Serbija na poluvremenu imala 14 poena prednosti.

Ništa se nije promijenilo ni u trećoj četvrtini, ali je velikom serijom trojki Batuma Francuska pet minuta prije kraja prišla na samo minus četiri (65:61). Odgovorio je Bogdanović sa pet vezanih poena, ali ni tu nije bio kraj.

Francuska je nevjerovatnim šutem za tri poena učinila i sam finiš utakmice dramatičnim, 18 sekundi prije kraja bilo je samo 84:82, ali je Nikola Kalinić ubacio oba slobodna bacanja, na drugoj strani je Ertel promašio, a Bjelica je stavio tačku na plasman Srbije u finale!

Najefikasniji u timu "orlova" bili su Teodosić sa 24, Bogdanović sa 13, Marković, Krstić i Raduljica sa po 11 i Bjelica sa 10 poena. Kod Francuza je najbolji bio Batum sa 35 poena.

Srbija će u nedjelju od 21.00 igrati u finalu protiv reprezentacije SAD-a, koja je sinoć u prvom polufinalnom meču savladala Litvaniju.