29/11/2014 |  18:19 | Autor: TANЈUG

Liverpul konačno slavio, Јunajted siguran kod kuće

Fudbaleri Mančester Јunajteda pobijedili su danas na Old Trafordu Hal sa 3:0 (2:0), dok je Liverpul jedva savladao Stouk sa 1:0 (0:0), u utakmicama 13. kola Premijer lige.
Fudbal - Foto: ilustracija
FudbalFoto: ilustracija

Јunajted je trećim vezanim trijumfom zadržao četvrto mjesto na tabeli i približio se ekipama iz vrha u borbi za plasman u Ligu šampiona.

Ekipa Luja van Gala povela je golom Krisa Smolinga u 16. minutu, na 2:0 povećao je kapiten Vejn Runi, dok je konačan rezultat postavio Robin van Persi su 66. minutu.

Liverpul je konačno prekinuo niz od četiri utakmice bez pobjede. Ekipa Brendana Rodžersa je do dugo željene pobjede došla pogotkom Glena DŽonsona, koji je nakon prečke Rikija Lamberta u 85. minutu savladao golmana Begovića.

DŽonson je u tom trenutku reagovao veoma hrabro, a da bi postigao gol morao je da podmetne glavu ispred kopačke protivničkog igrača.

Kvins Park Rendžers je pobijedio Lester (3:2), dok su rezultatom 1:1 završene utakmice Barnli - Aston Vila i Svonsi - Kristal Palas.

Ranije danas Arsenal je u prvom meču 13. kola pobijedio u gostima Vest Bromvič Albion sa 1:0, golom Danija Velbeka u 60. minutu.

Rezultati i strijelci 13. kola Premijer lige:

Vest Bromvič Albion - Arsenal 0:1 (Velbek 60)
Barnli - Aston Vila 1:1 (Ings 87. penal - Kol 38)
Liverpul - Stouk 1:0 (DŽonson 85)

Mančester Јunajted - Hal 3:0 (Smoling 16, Runi 42, Van Persi 66)
Kvins Park Rendžers - Lester 3:2 (Morgan 37. auto gol, Fer 45, Ostin 73 - Kambjaso 4, Šlup 67)
Svonsi - Kristal Palas 1:1 (Boni 15 - Јedinak 25)

Vest Hem - Njukasl 1:0 (Kresvel 56)