23/08/2015 |  21:40 | Autor: RTRS

Borac poražen od Olimpika, Slavija bolja od Drine

U fudbalskoj Premijer ligi Bosne i Hercegovone danas su odigrane preostale utakmice petog kola.

Borac je na "Gradskom stadionu" doživio prvi poraz u sezoni, a bodove iz Banjaluke odnio je Olimpik. Tim sa "Otoke" ostvario je pobjedu minimalnim rezltatom, a jedini gol na utakmici postigao je Pandža u 21. minutu utakmice.

Tim Vlade Јagodića nakon ovog kola zauzima 10. poziciju na tabeli sa šest bodova, dok je Olimpik, zahvaljujući prvoj pobjedi u sezoni, upisao peti bod i trenutno je na 12. poziciji.

Rudar je slavio protiv Travnika sa 2:1. Perkija je doveo Prijedorčane u vođstvo u 25. minutu, na 1:1 u 40. minutu, iz kaznenog udarca, izjednačio je Dudić, da bi konačnih 2:1 postavio DŽafić u 66. minutu susreta.

Zahvaljujući današnjoj pobjedi, Rudar se sa sedam bodova popeo na osmu poziciju, dok je Travnik nakon ovog kola na 11. mjestu.

Fudbaleri Slavije upisali su tri boda u meču protiv Drine golom Nemanje Kartala u 53.minutu utakmice.

Klub iz Istočnog Sarajeva sada ima osam bodova i drži peto mjesto na tabeli. S druge strane, Zvorničani su na posljednjem mjestu sa tri osvojena boda.

Željezničar je na "Grbavici" pobijedio Velež sa 2:1, dok je derbi kola, Zrinjski - Široki Brijeg, završen bez golova.