Kopa Amerika: Argentina i Čile ubedljivo do polufinala

Fudbalske reprezentacije Argentine i Čilea plasirali su se u polufinale Kopa Amerika, pošto su noćas ubjedljivo savladali Venecuelu i Meksiko.
Kopa Amerika  2016. - Foto: ilustracija
Kopa Amerika 2016.Foto: ilustracija

Argentina predvođena najboljim fudbalerom svijeta Lionelom Mesijem nadigrala je Venecuelu 4:1, a Mesi se pogotkom u 60. minutu na vrhu liste najboljih strijelaca "gaučosa" izjednačio sa Gabrijelom Batistutom (54 gola).

Dvostruki strijelac bio je Gonzalo Iguain (8, 28. minut), a pogodio je i Erik Lamela u 71. minutu. Počasni pogodak za Venecuelu postigao je Hoze Salomon Rondon u 70. minutu.

Branilac titule Čile sa 7:0 poslao je Meksikance kući, a četiri pogotka djelo su Eduarda Vargasa (44, 53, 58, 74), dva pogotka postigao je Edson Puh (16. i 88. minut), a upisao se i Aleksis Sančez u 49. minutu.

Argentina će se u borbi za finale turnira na kojem se obilježava 100 godina od prvog izdanja igrati protiv domaćina SAD, a Čilenaci će se sastati sa Kolumbijom.