01/07/2024 |  14:40 | Autor: TANЈUG

Lajović eliminisan u prvom kolu Vimbldona od Dimitrova

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspio da se plasira u drugo kolo Vimbldona, pošto je danas u prvom kolu poražen od Bugarina Grigora Dimitrova 6:3, 6:4, 7:5.
Grigor Dimitrov (foto: EPA-EFE/ANDY RAIN) -
Grigor Dimitrov (foto: EPA-EFE/ANDY RAIN)

Meč je trajao jedan sat i 45 minuta. Dimitrov je deseti teniser svijeta, dok je Lajović 56. na ATP listi. Ovo je bio četvrti međusobni duel srpskog i bugarskog tenisera, a treći trijumf Dimitrova.

Bugarski teniser je poveo 3:0 u prvom setu protiv Lajovića, a onda je održavao prednost od tri gema do kraja ovog dijela meča.

Dimitrov je napravio brejk na startu drugog seta, a potom je na svoj servis stigao do 2:0. Bugarski teniser je zatim održavao prednost od dva gema i drugi set je dobio rezultatom 6:4.

Lajović je zaigrao angažovanije u trećem setu, a onda je stigao do prednosti od 3:0 i 4:1. Međutim, Dimitrov je uspio da osvoji tri gema i da izjednači na 4:4. Oba tenisera su potom na svoje servise osvojili po jedan gem za 5:5.

Dimitrov je u 11. gemu napravio brejk i poveo 6:5, a onda je na svoj servis stigao do pobjede.