01/07/2024 |  17:55 ⇒ 19:52 | Autor: RTRS

Vertongen pomogao Francuskoj da povede (FOTO)

Selekcije Francuske i Belgije u Diseldorfu igraju utakmicu osmine finala Evropskog prvenstva.
Francuska - Belgija (Foto: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI) -
Francuska - Belgija (Foto: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI)

85. minut - gol Muanija, Francuska vodi.

Francuski fudbaler pogodio je gol Kastelsa uz pomoć Vertongena.

Kolo Muani je dobio loptu od Natea, uspio je da se okrene i šutne ka golu, lopta je pogodila Vertongena i promijenila svoju putanju.

83. minut - De Brujne namučio Menjana.

Belgija rijetko dolazi u šansu, ali je bila konkretnija.

Najbolji fudbaler Belgije šutirao je sa ivice šesnaesterca, lopta je išla u mrežu, ali je Menjan uspio da sačuva svoj gol.

76. minut - Vertongen dobio karton.

Vertongen je zaradio žuti karton zbog nesportskog starta, zbog prigovora je upisan i Tedesko.

71. minut - Lukaku propustio najbolju priliku Belgije - 0:0.

Lukaku je poslije akcije u šesnaestercu šutirao ka golu Manjana, ali je golman Milana bio siguran.

69. minut - Ponovo Čuameni i ponovo preko gola.

Peti šut Čuamenija ka golu Belgije. Svih pet je prošlo pored ili preko gola.

Grizman je primio loptu na ivici šesnaesterca odložio, ali je fudbaler Real Madrida nije zahvatio onako kako je želio.

63. minut - Prva izmjena i kod Belgijanaca.

Mangala mijenja Luisa Opendu kojeg nisam ni primjetio na terenu. Јako loša partija fudbalera Lajpciga.

62. minut - Prva izmjena na meču. Rendal Kolo Muani mijenja Markusa Tirama u selekciji francuske.

60. minut - Vjerovatno najlošiji meč od početka šampionata.

54. minut - Embape probao, bez promjene rezultata još uvijek.

Ostavio je Rabio Embapeu loptu na četrdesetak metara.

Eksplozivni fudbaler je prešao trojicu fudbalera Belgije, uputio je šut, ali je lopta otišla preko gola Kastelsa.

49. minut - Kastels sačuvao Belgijance (0:0).

Ponovo je Čuameni šutirao, lopta je ovoga puta uprkos kontakta sa Fasom išla u gol, ali je Kastels uspio da je skrene u korner.

46. minut - Počelo je drugo poluvrijeme.

45+1 minut - Završeno je prvo poluvrijeme. Rezultat nakon prvih 45 minuta meča je 0:0.

37. minut - Kastels oprezan (0:0).

Teo Ernandez je probio po lijevom boku i poslao oštru loptu po zemlji u peterac, ali je Kastels uspio da presječe loptu.

34. minut - Prva velika prilika za Francuze, Tiram pored gola.

Kunde je probio po desnoj strani, uspio je da centrira na peterac gdje je Tiram bio najviši u skoku, ali je zakucao loptu pored gola.

Francuska - Belgija (Foto: EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL)

25. minut - Debrujne pokušao da iznenadi, Menjan siguran. Pokušao je direktnim udarcem ka golu, lopta je padala, golman francuske selekcije je bio zaklonjen ali je uspio da interveniše jer mu je lopta išla u noge.

25. minut - Upisan i Rabio. Јoš jedan karton za Francuze. Rabio je oštro oborio Dokua i propustiće naredni meč.

24. minut -  Fudbaler Atletiko Madrida Antoan Grizman dobio je žuti karton zbog oštrog starta.

15. minut - Čuameni zbog prigovora upisan, Grizman je šutirao ka golu, a lopta je na putanji ka golu zakačila Onanu poslije čega je izašla van terena.

Sudija to nije vidio pa je dosuđen golaut.

Čuameni se pobunio, pa je zbog toga zaradio javnu opomenu jer samo kapiteni smiju da prigovaraju sudijama.

14. minut - Prvi korner za Francusku. Lopta je završila u korneru od kojeg Francuska nije profitirala.

5. minut - Bez inicijative na terenu. I Francuska i Blegija su uprkos ofanzivnim postavama meču pristupile oprezno.

Јoš niko nije ni prišao protivničkom šesnaestercu.

1. minut - Počela je utakmica. Francuzi su zakotrljali loptu sa centra.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Igrači "trikolora" od kojih se najviše očekuje

"Galski pijetlovi" u timu imaju trojicu napadača koji su među četiri najbolja strijelca u istoriji francuske reprezentacije.

Rekorder je veteran Olivije Žiru, a Antoan Grizman i jedan od najboljih igrača svijeta Kilijan Mbape mogli bi već u Njemačkoj da nadmaše drugoplasiranog na vječnoj listi - legendarnog Tjerija Anrija.

Kao da to nije dovoljno, tu su i brzonogi Kingsli Koman, Interov Markus Tiram i dvojica Mbapeovih saigrača iz Pariza - Usman Dembele i Randal Kolo Muani.

Ključni igrači belgijske generacije koja gubi sjaj

Najviše će se ponovo očekivati od Kevina de Brujnea. fudbaler Sitija jedan je od najboljih fudbalera na svojoj poziciji.

Da ga nije bilo u grupnoj fazi da konsoliduje odbranu i napad, Belgija bi vjerovatno završila učešće na turniru.

Navijači Belgije (Foto: EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF)

Stubovi defanzive su Јan Vertongen i Aksel Vitsel kojima je ovo vjerovatno posljednje veliko takmičenje na kojima učestvuju s obzirom da su ušli u pozne igračke godine.

U ofanzivi će se ponovo mnogo očekivati od Žeremija Dokua i Romelua Lukakua.

Doku je najtalentovaniji fudbaler nove generacije u kojoj predvodi Artura Vermirena, Јohana Bakajoka i Luisa Opendu, dok će Lukaku kako zna i umije imati zadatak da se iskupi za loše partije koje je pružao do sada.