03/07/2024 |  21:03 | Autor: sputniknews.com

Vimbldon: Kecmanović slavio, a Đere poklekao u petom setu

Dušan Lajović, srpski teniser, završio je takmičenje na Vimbldonu i u konkurenciji dublova dok je u singlu poražen Laslo Đere. Miomir Kecmanović odigrao je pet setova protiv Talona Grikspora i na kraju je poslije velike borbe slavio sa 4:6, 7:6, 1:6, 6:2, 6:3.
Miomir Kecmanović (Foto: EPA-EFE/LUKAS COCH AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT) -
Miomir Kecmanović (Foto: EPA-EFE/LUKAS COCH AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT)

Meč između Grikspora i Kecmanovića trajao je skoro tri časa.

Holanđanin je vodio sa 1:0, pa sa 2:1, ali je Kecmanović podigao nivo igre i u posljednja dva seta dopustio protivniku samo pet gemova.

Kecmanović čeka pobjednika duela između Јanika Sinera i Beretinija.

Lajović je prethodno izgubio u prvom kolu pojedinačne konkurencije, a potom je poražen u istoj rundi u igri parova.

Lajović je zaigrao sa Sumitom Nagalom iz Indije, a za rivale su imali Pedra Martinesa i Haumea Munara.

Srbin i Indijac nisu bili na visini zadatka, Martines i Munar su ostvarili laganu pobjedu u dva seta za 71 minut, sa 6:2, 6:2.

Kraj učešća na Vimbldonu je i za Lasla Đerea koji je protiv Luke Puja morao u peti set, ali je u tom periodu potpuno potonuo pa je meč od dva dana završen sa 3:6, 7:6, 3:6, 6:3, 6:1.