27/07/2024 |  14:01 | Autor: RTRS

Arunovićeva bez finala, isto kao i plivačka štafeta, veslački dvojac u repesažu

Reprezentativka Srbije u streljaštvu Zorana Arunović nije uspela da se plasira u finale u disciplini vazdušni pištolj 10 metara na Olimpijskim igrama, pošto je u kvalifikacijama zauzela 10. mjesto rezultatom 575 krugova.
Zorana Arunović (Foto: EPA/ZURAB KURTSIKIDZE, ilustracija) -
Zorana Arunović (Foto: EPA/ZURAB KURTSIKIDZE, ilustracija)

U finale je prošlo najboljih osam iz kvalifikacija, prvo mjesto je zauzela Mađarica Veronika Major sa 582 kruga, druga je bila Јužnokorejka Oh Јe Đin, dok je treće mjesto zauzela Indijka Manu Baker. Finale će se održati sutra od 12 časova.

Plivačka štafeta u disciplini 4x100 metara slobodnim stilom, koju predstavljaju Andrej Barna, Velimir Stjepanović, Nikola Aćin i Јustin Cvetkov, osvojila je petu poziciju u svojoj kvalifikacionoj grupi sa vremenom 3:14.68, što nije dovoljno za finale.

Veslači Nikolaj Pimenov i Martin Mačković završili su kvalifikacionu trku u muškom dubl skulu kao četvrti u svojoj grupi, sa vremenom 6:17.36, što znači da će u repasaž.