21/08/2024 |  09:17 | Autor: RTS

Dinamo i Lil blizu plasmana u Ligu šampiona

Fudbaleri zagrebačkog Dinama deklasirali su Karabag rezultatom 3:0, a Lil je savladao Slaviju sa 2:0 u prvim mečevima plej-ofa za plasman u Ligu šampiona.
Fudbalska lopta (Foto: ilustracija/EPA-EFE/BASTIAAN SLABBERS) -
Fudbalska lopta (Foto: ilustracija/EPA-EFE/BASTIAAN SLABBERS)

Dinamo iz Zagreba je bolju igru u prvom poluvremenu krunisao u 29. minutu, kad je Marko Pjaca matirao golmana šampiona Azerbejdžana.

Prethodno je u 17. minutu Martin Baturina pogodio prečku gola gostiju.

Karabag je najbolju šansu na utakmici imao u 57. minutu, kad je Јasin Benzija iz slobodnog udarca pogodio stativu.

Rezervista Sandro Kulenović je golovima u 75. i 80. minutu praktično riješio pitanje plasmana u Ligu šampiona.

Lil savladao Slaviju iz Praga

Francuski Lil je na stadionu u Valensijenu savladao Slaviju iz Praga zahvaljujući golovima u drugom poluvremenu i tako stigao na korak od plasmana u Ligu šampiona.

DŽonatan Dejvid je u 52. minutu pogodio mrežu, a u 77. je asistirao Edonu Žegrovi za konačnih 2:0.

Slavija nije imala ni sreće - dva gola su joj poništena poslije intervencija iz VAR sobe, prvi zbog igranja rukom, drugi zbog ofsajda.

Srpski napadač Andrej Ilić je u prvom minutu nadoknade zamijenio najboljeg igrača utakmice Dejvida.

Revanš mečevi igraju se sljedeće nedelje. Pobjednici dvomeča će u Ligu šampiona, poraženi u Ligu Evrope.