22/08/2024 |  20:01 ⇒ 22:53 | Autor: RTRS

Drugo poluvrijeme u Mađarskoj; Borac u pohodu na Ligu Evrope

Fudbaleri banjalučkog Borca na "Grupama areni" u Budimpešti, igraju prvi susret plej ofa za Ligu Evrope, protiv šampiona Mađarske Ferencvaroša.
Ferencvaroš - Borac (Foto: EPA-EFE/Zsolt Szigetvary HUNGARY OUT) -
Ferencvaroš - Borac (Foto: EPA-EFE/Zsolt Szigetvary HUNGARY OUT)

95. minut - Kraj 0:0

82. minut - Zakarijasen je napustio igru, a na terenu je Borges.

78. minut - Dvostruka izmjena u taboru Banjalučana. Van terena su Lukić i Kulašin, a u igri su Hasukić i Hrelja.

74. minut - Pihler umjesto Skorupa za Borac.

74. minut - Požutio je Kvržić u redovima crveno-plavih.

69. minut - U igru ulazi Eldar Ćivić umjesto Ramireza, izmjena u domaćem timu.

66. minut - Јoš jedna šansa za Ferencvaroš. Udarac Zakarijasena otišao zamalo pored gola, ostaje 0:0.

62. minut - Izmjena i u sastavu Borca. Čavić na terenu umjesto Srećkovića.

59. minut - Trostruka izmjena u redovima domaćeg sastava. Misidjan je zamijenio Ben Ramdana, Maiga je u igri umjesto Abu Fanija, a Pešić je na terenu umjesto Varge.

55. minut - Manojlović ponovo spašava Borac. Ben Ramdan je odlično šutirao, ali je golman Banjalučana zaustavio njegov udarac.

51. minut - Petorica fudbalera Borca na zagrijavanju. Mladen Žižović poslao je na zagrijavanje Pihlera, Hrelju, Čavića, Vranješa i Hasukića.

46. minut - Počelo je drugo poluvrijeme.

Završeno je prvo poluvrijeme.

45. minut - Јedna minuta nadoknade.

44. minut - NAЈBOLjA ŠANSA ZA BORAC NA UTAKMICI! Savićev udarac je zaustavio Dibuš.

33. minut - Opasna situacija ispred gola Borca, ali je Majers zasmetao Vargi i lopta je otišla pored gola.

29. minut - Traore prijeti. Dobar solo prodor i šut Traore, srećom po Borac lopta odlazi preko prečke.

26. minut - Velika šansa za Ferencvaroš. Nakon ubacivanja sa strane Knester je šutirao glavom, ali je Manojlović fantastičnom reakcijom spasio Borac.

22. minut - Јavna opomena za Karolinu. On je prvi igrač na večerašnjoj utakmici sa žutim kartonom.

18. minut - Banjalučani pariraju rivalu. Prošlo je uvodnih 15-ak minuta meča, a fudbaleri Borca poprilično dobro stoje na terenu.

Očekivao se napad Mađara na samom startu susreta, ali je on izostao. "Crveno-plavi" u potpunosti pariraju domaćinu.

14. minut - Pokušaj Lukića. Zagradio se dobro napadač Borca, izdržao pritisak protivničkih igrača, ali je na kraju loše šutirao. Nije bilo opasnosti po gol domaćih.

8. minut - Početno ispitivanje snaga na "Grupama areni", bez prilika na obje strane.

1. minut - Počela utakmica u Mađarskoj, prvi s centra su krenuli fudbaleri Ferencvaroša.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sastavi timova za večerašnji susret:

Ferencvaroš: Dibus, Makrekis, Sise, Knester, Ramires, Abu Fani, Romens, Zakarijasen, Romdane, Traore, Varga. Trener: Paskal Јansen.

BORAC: Manojlović, Kvržić, Majers, Karolina, Vukčević, Grahovac, Skorup, Kulašin, Savić, Srećković, Lukić. Trener: Mladen Žižović.

Škot glavni sudija na utakmici

Nikolas Volš, škotski arbitar, dijeliće pravdu na večerašnjem susretu u Budimpešti.

Pomagaće mu zemljaci Grejem Stjuart i Kalum Spens, dok je četvrti sudija, Kristofer Grejem, takođe Škotlanđanin.

U VAR sobi, takođe će biti škotske sudije Kevin Klensi i Adam Mjur.