29/08/2024 |  20:17 ⇒ 23:22 | Autor: RTRS

Borac vodi u produžetku; Na pragu velike senzacije! (FOTO/VIDEO)

Fudbaleri Borca igraju revanš meč kvalifikacija za Ligu Evrope protiv šampiona Mađarske, Ferencvaroša.
Borac - Ferencvaroš - Foto: ZIPAPHOTO/Borislav Zdrinja
Borac - FerencvarošFoto: ZIPAPHOTO/Borislav Zdrinja

107. minut - Јoš 15 minuta nade i strepnje. Borac ima veliki rezultat, ali Mađari idu na sve ili ništa.

Kraj prvog produžetka. Majers! Nakon kornera, u velikoj gužvi iz peterca poslao je loptu u gol Mađara za 1:0.

98. minut - Kodi šutira sa 12-13 metara nakon velike gužve pred golom Borca, ali golman Manojlović je sjajan.

94. minut - Vuković mijenja povrijeđenog Lukića u timu Borca.

Kraj regularnog dijela utakmice, gledaćemo produžetke.

90. minut - Pet minuta sudijske nadoknade u Banjaluci.

89. minut - Golman Manojlović hvata loptu nakon velike gužve u petercu Borca. Ostaje 0:0.

88. minut - Pritisak Ferencvaroša u finišu susreta. Borac se dobro brani.

86. minut - Pihler i Kvržić su zamijenili Skorupa i Vukčevića kod Borca. Na drugoj strani je B. Varga u igri umjesto Pešića.

83. minut - Ben šutira preko gola Borca. Čini se da je lopta nekoga i zakačila pa će Mađari imati korner.

75. minut - Hrelja mijenja Kulašina u sastavu Borca.

73. minut - Opasan napad Borca. Kulašin je ubacio s desne strane, a bila je ta lopta za malo prejaka za Lukića, koji nije stigao da je skrene u gol.

71. minut - Prilika za Ferencvaroš. Pala je lopta u petercu nakon ubačaja iz kornera, ali požrtvovanim reakcijama igrači Borca spašavaju svoj gol.

69. minut - Kady mijenja Traorea u timu Ferencvaroša.

65. minut - Loš pokušaj Savića završava u rukama golmana Dibusza.

64. minut - Umjesto Srećkovića u igri za Borac je Čavić.

60. minut - Prošlo je sat vremena igre i gledamo veliku borbu dva ravnopravna tima.

54. minut - Izveo je Borac korner. Herera je ubacio na prvu stativu ali bez opasnosti za goste.

50. minut - Novi opasan napad Ferencvaroša, koji je odlučnije ušao u nastavak, ali uspjela je odbrana Borca da dobro reaguje i spasi svoj gol.

49. minut - Prilika za Ferencvaroš. Pešić je nakon ubačaja dočekao loptu na drugoj stativi, ali glavom je šalje preko gola Borca.

46. minut - Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minut - Dobrih 45. minuta za Borac. Završeno je prvo poluvrijeme na Gradskom stadionu u Banjaluci.

42. minut - Misiđan je zaradio žuti karton jer je prekinuo opasan napad Borca. Ranije je požutio i Maiga.

41. minut - Izblokiran je udarac Kulašina. Borac je potpuno ravnopravan rival Ferencvarošu, baš kao i u prvom meču u Mađarskoj.

37. minut - Opasan napad Borca. Savić je povukao kontru, proslijedio loptu na lijevu stranu do Srećkovića, ali njegov ubačaj ipak ne pronalazi Lukića na petercu i propala je dobra prilika za prvaka crveno-plave.

36. minut - Traore prolazi kroz odbranu Borca i šutira, ali lopta ipak ide visoko preko gola.

28. minut - Herera je isprobao svoj udarac iz daljine, ali i on je loptu poslao pravo u Dibusza.

26. minut - Kulašin je uputio opasan prizeman centaršut na peterac gostiju, ali Knester otklanja opasnost.

25. minut - Borac se polako oslobađa početnog pritiska Ferencvaroša. Izveli su sada Banjalučani i korner, ali ipak nije bilo problema za golmana gostiju.

17. minut - Konačno je Borac zaprijetio gostima. Srećković šutira s 25 metara, ali ide lopta pravo u ruke golmana Dibusza.

11. minut - Pešić još jednom pokušava šutem iz daljine, koji ide pored stative. Opasniji su Mađari na otvaranju utakmice.

8. minut - Prvi žuti karton na meču. Maiga (Ferencvaroš) je prvi igrač koji je večeras požutio.

5. minut - Pešić snažno šutira sa 25 metara, a lopta završava pored stative gola Banjalučana.

4. minut - Gostujući fudbaleri su izveli prvi korner na utakmici, ali nije bilo opasnosti po gol Borca.

1. minut - Počela je utakmica na Gradskom stadionu u Banjaluci.

20:55 - Najvatrenije pristalice Borca odlično raspoložene.

20:50 - Na tribinama Gradskog stadiona u Banjaluci nalazi se i predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik, koji u društvu prvog čovjeka Fudbalskog saveza BiH Vice Zeljkovića bodri Borac.

20:45 - Sjajna atmosfera na Gradskom stadionu u Banjaluci.

20:30 - Pola časa do početka utakmice tribine su gotovo popunjene.

20:20 - Igrači se zagrijavaju prije početka utakmice Borac - Ferencvaroš.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poznati su i sastavi za ovaj duel:

BORAC: Manojlović, Erera, Karolina, Majers, Vukčević, Grahovac, Skorup, Kulašin, Savić, Srećković, Lukić. Trener: Mladen Žižović.

Ferencvaroš: Dibus, Makrekis, Sise, Knester, Ramirez, Abu Fani, Romens, Maiga, Misiđan, Traore, Pešić. Trener: Paskal Јansen.

Meč na Gradskom stadionu sudiće Erik Lambrehts iz Belgije.