29/08/2024 |  21:14 ⇒ 21:24 | Autor: TANЈUG

Srpska atletičarka Angelina Topić u finalu juniorskog Svjetskog prvenstva u Limi

Srpska atletičarka Angelina Topić plasirala se večeras u finale skoka uvis na Svjetskom juniorskom prvenstvu (U20) u Limi.
Angelina Topić (Foto: EPA-EFE/ROBERT PERRY) -
Angelina Topić (Foto: EPA-EFE/ROBERT PERRY)

Topić je ostvarila plasman u finale pošto je u kvalifikacijama preskočila 1,83 metra.

Finale je na programu 31. avgusta od 23.25 časova po centralnoevropskom vremenu.

Plasman u finale SP u disciplini skok udalj izborio je mladi srpski atletičar Luka Bošković, koji je u kvalifikacijama ostvario rezultat od 7,68 metara. Finale u ovoj disciplini na programu je 31. avgusta od 00.20 časova.

Mladi srpski atletičar Bojan Novaković plasirao se u polufinale trke na 110 metara sa preponama. On je u kvalifikacijama izjednačio juniorski rekord Srbije, pošto je 110 metara pretrčao za 13,69 sekundi. Polufinale je na programu u petak.

Lena Milinković i Teodora Golubović nisu uspele da se plasiraju u polufinale u disciplini 100 metara sa preponama. Golubović je u kvalifikacijama zauzela 50. mesto, dok je Milinković bila 55.

Mladi srpski atletičar Miloš Nisić završio je učešće na SP u kvalifikacijama trke na 200 metara. On je u svojoj kvalifikacionoj grupi zauzeo četvrto mjesto vremenom 21,87 sekundi i nije uspio da se plasira u polufinale SP.