30/08/2024 |  20:49 ⇒ 20:53 | Autor: TANЈUG

Američka teniserka Koko Gof plasirala se u osminu finala US opena

Američka teniserka Koko Gof, koja brani titulu u Njujorku, plasirala se u osminu finala Јu Es opena pošto je poslije preokreta pobijedila Ukrajinku Elinu Svitolinu rezultatom 2:1 (3:6, 6:3, 6:3) posle dva sata i četiri minuta.
Koko Gof (Foto: EPA-EFE/SARAH YENESEL) -
Koko Gof (Foto: EPA-EFE/SARAH YENESEL)

Svitolina je prvi set dobila pošto je napravila brejk kod vođstva 4:3. U drugom setu Amerikanka je uzvratila i takođe joj je bio dovoljan jedan brejk da meč uvede u treći set. U odlučujućem setu Gof već u prvom gemu pravi brejk, ubrzo zatim i drugi.

Kod vođstva 5:2 Gof nije iskoristila tri meč lopte, pa je Svitolina smanjila na 3:5, ali već u narednom gemu Amerikanka pravi novi brejk i stiže do pobjede.

Naredna protivnica šampionki Јu Es opena biće pobjednica meča Ema Navaro (SAD) - Marta Kostjuk (Ukrajina).