latinica  ћирилица
11/02/2026 |  16:05 ⇒ 16:05 | Autor: SRNA

"Be-Em-Ve" povlači stotine hiljada automobila zbog mogućeg požara

Njemački "Be-Em-Ve" saopštio je da povlači stotine hiljada vozila širom svijeta zbog tehničke greške koja bi mogla da izazove požar, saopštio je taj proizvođač luksuznih automobila.
BMW (foto:  EPA/RUNGROJ YONGRIT - ilustracija) -
BMW (foto: EPA/RUNGROJ YONGRIT - ilustracija)

U saopštenju se navodi da je riječ o ukupno 28.582 automobila u Njemačkoj.

Kompanija nije dala tačan broj vozila obuhvaćenih u svijetu, ali njemački industrijski veb-sajt "KFZ-betrajb" prenosi da bi ih moglo biti oko 575.000.

Inspekcije proizvoda otkrile su neispravan solenoidni prekidač koji kontroliše protok električne energije u strujnom kolu.

Iz kompanije je objavljeno da nakon velikog broja pokretanja motora, može da dođe do prekomjernog habanja prekidača, što može da oteža ili onemogući pokretanje automobila, a u najtežem slučaju do pregrijavanja i požara.

Pogođeni modeli uključuju kupe "serije dva", nekoliko varijanti "serije tri", "serije četiri" i "serije pet", "seriju šest gran turizmo", limuzinu "serije sedam", te modele "iks četiri", "iks pet", "iks šest" i "zed četiri".