Mtel baner
latinica  ћирилица
23/05/2026 |  11:06 ⇒ 12:02 | Autor: RTRS

U Trebinje stigao Macut; U toku radni sastanak sa Minićem (VIDEO)

U Trebinju je u toku radni sastanak premijera Srpske i Srbije, Save Minića i Đure Macuta, sa ministrima i saradnicima.
Sastanak u Trebinju - Foto: RTRS
Sastanak u TrebinjuFoto: RTRS

Sastanku premijera Minića i Macuta prisustvuju ministri saobraćaja i veza Zoran Stevanović, ministar za prostorno uređenje građevinarstvo i ekologiju Bojan Vipotnik, i ministar pravde Goran Selak.

U delegaciji Vlade Srbije sastanku prisustvuju Ranko Šekularac, državni sekretar u ministarstvu građevine, saobraćaja i infrastrkture Srbije, te Ivan Todorov, ambasador Srbije u BiH, i direktor " Aerodromi Srbije" Mihajlo Zdravković.

U okviru sastanka ministri pravde Srpske i Srbije, Goran Selak i Nenad Vujić potpisali su izjave o namjerama za utvrđivanje potrebnih koraka i procesu međusobnog priznavanja pravosudnih ispita Srpske i Srbije, kao i jačanja institucionalne saradnje u oblasti pravosuđa.

Riječ je o jednom od sastanaka koji se održavaju u kontinuitetu, kako je ranije dogovoreno, da bi održali korake u realizaciji započetih projekata ili onih koji treba da budu dogovoreni.

Uoči sastanka u Trebinju, premijeri su apostrofirali nekoliko velikih projekata infrastrukture, kao što su autoput Banjaluka – Berograd, uskotračna pruga Mokra Gora- Višegrad, i Aerodrom Trebinje, čiji je investitor Srbija. Osim toga, premijeri su naglasili i saradnju Srpske i Srbije u oblasti obrazovanja, nauke, turizma, ekonomije.