26/06/2024 |  18:02 ⇒ 20:02 | Autor: RTRS

Rasplet u grupi E: Egal u oba meča, Rumuni i Slovaci postigli po gol (FOTO)

Zadnji dan takmičenja u grupama na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj doniosi i rasplet u grupi E. Sastaju se Slovačka - Rumunija i Ukrajina - Belgija.
Utakmica, Ukrajina - Belgija (foto: EPA-EFE/MOHAMED MESSARA) -
Utakmica, Ukrajina - Belgija (foto: EPA-EFE/MOHAMED MESSARA)

15 minuta do kraja, nema nikakvih promjena, u oba meča neriješen rezultat. Ukoliko ostane ovako, ispada Ukrajina, koja ima najlošiju gol razliku.

Neriješeno na oba meča na poluvremenu, Belgija - Ukrajina 0:0, Slovačka - Rumunija 1:1

Brzo su Rumuni stigli do poravnjanja, a strijelac je bio Razvan Marin iz penala. Pomoć je stigla od VAR-a, koji je donio odluku da Rumunija dobije kazneni udarac za izjednačenje. Belgija i Ukrajina još uvijek igraju bez golova, iako se i tamo igra otvoreno na obje strane.

Slovačka vodi pogotkom Dude u 24. minutu susreta, i sada su prvi u grupi, dok Rumunija trenutno ispada, jer Belgija i Ukrajina imaju za sada po bod, trenutno je 0:0.

Sve četiri ekipe imaju po tri boda i nadaju se plasmanu u narednu rundu takmičenja, ali i strahuju, jer neko može biti posljednji i tako ostati bez osmine finala.

Duel Slovačke i Rumunije igra se u Frankfurtu, dok Belgija i Ukrajina vojuju u Štutgartu.

Ukrajina: Trubin, Zabarnji, Svatok, Matvilenko, Timčuk, Mikolenko, Brazko, Šaparenko, Sudakov, Јeremčuk, Dovbik.

Belgija: Kastels, Fertongen, Kastanj, Teate, Faes, Tilemans, Onana, Trosar, De Brujne, Doku, Lukaku.