01/07/2024 |  21:01 ⇒ 23:52 | Autor: RTRS

Porugal nakon penala bolji od Slovenije (FOTO)

Fudbaleri Portugala i Slovenije igraju šesti meč osmine finala Evropskog prvenstva u Njemačkoj. Duel je u Frankfurtu.
Portugal - Slovenija (Foto: EPA-EFE/RONALD WITTEK) -
Portugal - Slovenija (Foto: EPA-EFE/RONALD WITTEK)

Bernardno Silva siguran i Portugal ide dalje!

Košta odbrani penal i Verbiču

Bruno Fernandeš je lagano realizovao penal tačnim udarcem u donji lijevi ugao gola - 2:0

Opet Košta, Brani i Balkovecu - 1:0

Ronaldo se revanšira Oblaku - 1:0

Oblak je bio blizu.

Prvi šutiraju Slovenci

Brani Košta. Veteran Iličić nije uspio da postigne gol.

Kraj igre - penali odlučuju

118. minut - Izmena Martineza pred penale - 0:0

Ruben Neveš i Nelson Semedo su u igri umjesto Žoaa Kansela i Pepea. Martinez misli o penalima.

115. minut - Kakva šansa

Pogriješio je Pepe, Šeško se našao ispred gola, ali je Košta odbranio.

1, 10. minut - Oblak gospodari, a selektor isključen

Prvo odbrana, a potom i iznuđen faul Ronalda.

Direktan crveni karton dobio je selektor Slovenije Matjaž Kek.

108. minut - Svi defanzivci Slovenije imaju žuti karton - 0:0

Bijlo i Balkovec svojim žutim kartonima kompletiraju četverac u zadnjoj liniji sa javnim opomenama.

106. minut - Јosip Iličić ulazi u drugom produžetku - 0:0

Veteran mijenja Timija Elšnika.

Kraj prvog produžetka - 0:0

Ronaldo je u suzama posle promašenog penala. Ostaje još 15 minuta igre.

105. minut - Oblak brani penal Ronaldu

Spektakularni Oblak spasava Sloveniju opet. Parada ka lijevoj stativi.

103. minut - Penal za Portugal - 0:0

Drkušić ruši Žotu!

101. minut  Žuti karton za Gorenc Stankovića - 0:0

Povukao je Palinju za dres na sredini terena.

99. minut - Umjereni tempo - 0:0

Svaka greška se skupo plaća, tako da nema srljanja u prazno. Obje ekipe rezervisane.

Krenuo je prvi produžetak - 0:0

Dodatnih 30 minuta koji mogu da odluče novog četvrtfinalistu.

90. + 4. minut - Kraj regularnog dijela - 0:0. Slijede produžeci od 30 minuta.

89. minut - Ronaldo promašio priliku za pobjedu, Oblak odbranio skupljanjem nogu - 0:0.

Žota je dobio duel na sredini terena sa Karničnikom, krenuo u trk po lijevoj strani i uputio loptu ka Ronaldu koji je utrčao u šesnesterac.

Slijedi šut iz "prve", a maestralni Oblak uspijeva da skupljanjem nogu zaustavi loptu.

87. minut - Treća intervencija Keka - 0:0. Benjamin Verbić istrčava na teren umjesto Stojanovića.

76. minut - Ulazi Martinezov "džoker" - 0:0.

Umjesto Rafaela Leaa istrčava na teren Fransisko Konsesao, mladi igrač koji je odlučio duel sa Češkom u sudijskoj nadoknadi.

74. minut - Kekova dvostruka izmjena - 0:0. Izlaze Šporar i Mlakar, na terenu su Celar i Gorenc-Stanković.

65. minut - Martinez pojačava napad - 0:0. Uvodi selektor Portugala Dioga Žotu umjesto Vitinje.

62. minut - Šeško je morao mnogo bolje - 0:0.

Udarna igla Slovenije se nije dobro snašla u kontranapadu. Iskoristio je grešku rivala na sredini terena, dao sebi dug for, pretrčao usamljenog Pepea, ali kao da je došlo do zamora i pada koncentracije pred Koštom za iole opasniji šut.

55. minut - Oblak upija Ronaldov "katapult" - 0:0.

Treći put Kristijano Ronaldo pokušava iz slobodnog udarca, sad je bio najbliži golu.

Šutirao je vrlo jako, pravo u Oblaka koji ga je previdio i dočekao šut mirnom intervencijom.

46. minut - Počelo je drugo poluvrijeme. Slovenija je startovala sa centra.

45. minut - Završeno je prvo poluvrijeme u meču Portugala i Slovenije. U prvih 45 minuta bez golova.

44. minut - Prijeti i Šeško konačno - 0:0. Јak šut sa preko 20 metara pravo u Koštu.

39. minut - Opasna kontra Slovenaca - 0:0.

Stojanović je projurio po poptuno otvorenoj strani, zatim je ubacio loptu u sredinu, gdje je na pravom mjestu po Portugal bio Nuno Mendeš.

Slovenija iz prvog kornera na meču nije ozbiljno ugrozila rivala.

34. minut - Uzalud Ronaldu motivacioni povici - 0:0.

Zna se ko je izvodio slobodan udarac. Pred šut je Ronaldo glasno motivisao sebe, ali noge to nisu ispratile. Lopta je preletjela preko prečke.

Portugal - Slovenija (Foto: EPA-EFE/MOHAMED MESSARA)

32. minut - Žuti karton za Drkušića - 0:0.

Uklizavanjem je zaustavio Leaa u punom naletu na 20 metara od gola Slovenije. Orsato nije imao sumnju kako da reaguje.

29. minut - Ne popušta tvrda odbrana Slovenije - 0:0.

Pao je nalet Portugala. Slovenački fudbaleri su vrlo čvrsti u duelima uz defanzivnu disciplinu.

14. minut - Mnogo sreće za Slovence - 0:0.

I Ronaldo i Fernandeš su promašili centaršut pred samim golom Oblaka. Bili su blizu.

Portugal - Slovenija (Foto: EPA-EFE/MIGUEL A. LOPES)

9. minut - Portugalci preuzimaju inicijativu - 0:0.

Slovenci očekivano u podređenoj poziciji. Mada, u njoj su bili i protiv Danaca i Engleza, pa su izvukli po njih dobar rezultat.

4. minut - Intervencija Karničnika - 0:0.

Vrlo dobar cetnaršut Fernandeša sa lijeve strane ka Leau, bek Slovenije Karničnik na pravom mjestu pred Oblakom da ispuca loptu van terena.

1. minut - Meč je počeo. Početni udarac izveli su igrači Portugala.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Portugal – Ronaldov posljednji ples i partneri spremni za podijum

EP u Njemačkoj posljednje je za Kristijana Ronalda s obzirom na to da je navršio 39 godina.

Kapiten Portugala i vječiti takmičar potrudiće se da sa pozicije najboljeg strijelca u istoriji takmičenja (14 golova) osvoji još jedan trofej za reprezentaciju, dvije decenije od debija na EP. Sa 25 nastupa, rekorder je i u ovom segmentu na Evru.

Portugalci su odlični u odbrani koju predvode Rui Patrisio, Ruben Dijas, Pepe i Diogo Dalot.

U navali su ukomponovali mlade Rafaela Leaa, Gonsala Ramosa i Žoaa Feliksa sa nešto starijim Diogom Žotom i veteranom Ronaldom.

Ipak, najveću snagu imaju na sredini sa Brunom Fernandesom, Bernandom Silvom, Vitinjom i Žoao Palinjom.

Oblak, Iličić, Šeško - momci koji obećavaju

Јedan od najistaknutijih igrača Slovenije u postojećem sastavu je pomenuti golman Oblak.

Za nacionalni tim debitovao je 2012. godine i do sada je upisao 64 nastupa.

Međutim, reprezentativna karijera jednog od najboljih golmana današnjice je bez zapaženijih rezultata.

U timu Slovenije je i Benjamin Šeško, vihorni mladi napadač, rođen 2003. godine koji pretenduje da na listi najboljih strijelaca reprezentacije smijeni Zlatka Zahoviča.

Šeško trenutno ima 11 golova u dresu nacionalnog tima, do Zahoviča će morati da izbroji još 24.