28/08/2024 |  22:58 ⇒ 22:59 | Autor: RTRS

Zvezda je u Ligi šampiona!

Fudbaleri Crvene zvezde pobjedom od 2:0 nad Bode Glimtom nadoknadili su zaostatak iz prve utakmice odigrane u Norveškoj i plasirali se u grupnu fazu Lige šampiona.
Crvena Zvezda - Bode Glimt (Foto: TANJUG/ MARKO ĐOKOVIĆ) -
Crvena Zvezda - Bode Glimt (Foto: TANJUG/ MARKO ĐOKOVIĆ)

Zvezda je izgubila sa 2:1 u prvom duelu, ali je na svom terenu, pred više od 40.000 navijača, uspjela i da nadoknadi zaostatak i da preokrene.

Zvezda je "izjednačila" u 24. minutu, Milson je iznudio penal faulom na samoj ivici kaznenog prostora, a siguran egzekutor bio je Duarte.

Vrijedi napomenuti, ruski golman Nikita Hajkin je pogodio stranu, ali je udarac ljetošnjeg pojačanja Zvezde bio isuviše jak.

Na drugi gol Zvezda je čekala do 59. minuta kada je je kapiten Uroš Spajić nebeskim skokom i preciznim udarcem glavom uspio da pošalje loptu u mrežu.

Do kraja duela Zvezda je imala pojedine šanse, imali su i gosti, a prava provala oblaka u finišu je usporila ritam i omogućila domaćima da mirno privedu utakmicu i osiguraju plasman u grupnu fazu Lige šampiona.