17/10/2024 |  17:21 | Autor: RTS

Kecmanović iznenadio Јarija za četvrtfinale u Stokholmu

Srpski teniser Miomir Kecmanović prošao je u četvrtfinale turnira u Stokholmu pobjedom nad Čileancem Nikolasom Јarijem rezultatom 2:1, po setovima 6:4, 4:6 i 7:6 (7:2).
Miomir Kecmanović (Foto: ilustracija/ EPA-EFE/ANDREJ CUKIC) -
Miomir Kecmanović (Foto: ilustracija/ EPA-EFE/ANDREJ CUKIC)

U prvom setu sve do desetog gema nije viđena nijedna brejk lopta, a prvu je iskoristio Kecmanović i došao do prednosti.

Јari je međutim već u prvom gemu drugog seta oduzeo servis rivalu, a do kraja nije dozvolio nijednu brejk priliku rivalu, izjednačivši rezultat.

Čileanac je brejk napravio i u prvom gemu trećeg seta, ali je srpski teniser uspio da uzvrati u šestom gemu.

Do kraja seta nije bilo brejkova, te je pobjednik odlučen u taj-brejku koji je Kecmanović mnogo bolje odigrao i prošao u narednu rundu.

Kecmanović će se u četvrtfinalu sastati sa Tomijem Polom koji je savladao Lasla Đerea.