26/10/2024 |  20:01 ⇒ 20:55 | Autor: TANЈUG

Zvezda deklasirala Spartak u Subotici

Fudbaleri Crvene zvezde deklasirali su kao gosti subotički Spartak rezultatom 5:1 u meču 13. kola Superlige Srbije.
Fudbaleri Crvene Zvezde (foto: TANJUG/ MARKO ĐOKOVIĆ/bs) -
Fudbaleri Crvene Zvezde (foto: TANJUG/ MARKO ĐOKOVIĆ/bs)

Zvezda je ostala ubjedljivo prva sa 34 boda iz 12 utakmica, dok je Spartak pretposljednji sa devet bodova iz 12 mečeva.

Silas je doveo Zvezdu u vođstvo u 18. minutu, ostao je sam na drugoj stativi poslije kornera i lopte koju mu je sa prve stative proslijedio Rade Krunić.

Prednost je duplirao Milan Rodić u 41. minutu. Bek Zvezde je loptu sproveo u mrežu udarcem glavom poslije centaršuta Luke Ilića iz slobodnog udarca.

Na 3:0 povisio je Šerif Ndiaje u 51. minutu iz penala koji je zbog igranja rukom skrivio Nemanja Ćalasan.

Počasni gol za Spartak dao je Luka Bijelović u 58. minutu.

Zvezda je četvrti gol dala u 62. minutu, Silas je bio asistent, a Milson strijelac.

Peti gol Zvezde kreirali su rezervisti u 72. minutu, Nemanja Radonjić je centrirao, a Aleksandar Katai poslao loptu u mrežu udarcem glavom iz neposredne blizine.

U narednom kolu Zvezda dočekuje Vojvodinu sljedećeg vikenda, ali će prije toga u srijedu u goste Tekstilcu u meču šesnaestine finala Kupa Srbije.

Spartak u Kupu gostuje Novom Sadu, a zatim u Superligi ide u Lučane na meč pritiv Mladosti.