Film "Svjedok" Denisa Bojića premijerno prikazan u Parizu (FOTO/VIDEO)
Premijeri u Parizu pored ambasadorice BiH u Francuskoj Bojane Kondić Panić, predsjednika saveza Srba Francuske Davida Јakovljevića, ministra rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske Danijela Egića prisustvovali su predstavnici ambasada, evropski parlamentarci, novinari, predstavnici srpske zajednice u Francuskoj te brojni ugledni gosti iz političkog i kulturnog života Pariza.
Zajednički utisak svih prisutnih je da je film "Svjedok" potreban ne samo pripadnicima srpskog naroda već svim ljudima koji žele da vide istinu i na taj način shvate bolne i tragične cinjenice o stradanju Srba.
Pukovnik Zak Ogar izjavio je da je potrebno da čitava Francuska i Evropa vidi ovaj film jer kada se radi o Srbima u pitanju je dezinformacija na globalnom nivou.
Egić je naglasio kako je ovaj težak i potreban film neophodan kako bi se istina o stradanju Srba širila svijetom.
Ambasadorica BiH u Francuskoj naglasila je kako je veoma važno to što je kroz prikazivanje filma omogućen uvid u činjenice onima koji nisu puno znali o ratnim dešavanjima na prostoru bivše Јugoslavije i stradanju srpskog naroda.
Јakovljević je napravio paralelu između Јasenovca i stradanja Srba u proteklom ratu naglašavajući da se radi o identičnoj brutalnosti nad srpskim narodom.
Režiser Denis Bojić zahvalio se svima koji su učestvovali u organizaciji ove važne i značajne projekcije podcrtavajući da je organizacija bila zahtjevna uzimajući u vid određenu vrstu cenzure i medijske blokade jer su neki bioskopi u Parizu odbili da prikažu film pravdajući se da se radi o političkoj temi.
Riječ je o istorijsko-dokumentarnom filmu koji govori o stradanju srpskog naroda tokom ratnih dešavanja devedesetih godina i radu profesora doktora Zorana Stankovića.
Ova epska priča je istorijski dokument i argument koji pokazuje istinu o stradanju Srba u Odbrambeno-otadžbinskom ratu.
Istorijsko-dokumentarni film "Svjedok" režisera Denisa Bojića realizovan je u koprodukciji Radio-televizije Republike Srpske i Republičkog centra za istraživanje rata, ratnih zločina i traženje nestalih lica.