02/07/2024 |  16:08 | Autor: sputniknews.com

Šampionka Vimbldona ispala u prvom kolu

Marketa Vondrušova, češka teniserka i aktuelna šampionka Vimbldona, poražena je na samom startu turnira od DŽesike Buzas Maneiro, španske teniserke, rezultatom 6:4, 6:2.
Marketa Vondrušova (Foto: EPA-EFE/NEIL HALL EDITORIAL USE ONLY) -
Marketa Vondrušova (Foto: EPA-EFE/NEIL HALL EDITORIAL USE ONLY)

Najveće iznenađenje u dosadašnjem toku Vimbldona dogodilo se u prvom kolu ženskog singla.

Vondrušova je došla da brani titulu, ali u tome je uspjela da je sprjieči 83. teniserke svijeta i to poslije samo sat vremena i devet minuta.

Imala je prilike češka teniserka u prvom setu da se vrati u igru, ali uspjela je da uzvrati samo jedan brejk, a protivnica je napravila dva. U drugom setu ponovo je Vondrušova španskoj teniserki uspjela da oduzme jedan servis gem, ali je Maneiro to učinila tri puta.

Sa druge strane Јelena Ribakina, kazahstanska teniserka ruskog porijekla, nije dozvolila iznenađenje i savladala je Rumunku Gabrijel Ruse iako prvi set nije otvorila najbolje jer je dopustila brejk.

Uspjela je brzo da ga vrati, zatim da napravi još jedan, a potom je u drugom setu bila potpuno dominantna.